Velux Çatı Katı Dekorları Ek Bilgi

Velux Çatı Katı Dekoru Planlama

Velux Çatı Penceresi ve Çatı Pencereleri Aksesuarları Hakkında Yenilikçi Fikirler , Sanaatkar ve Mimari Bakış Açısı . . .

''Rüyalarınızı Gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan Herşey Sena Group Ürün ve Uygulamalarındadır ''

Velux çatı pencerelerinizden maksimum fayda sağlamanız mümkün. Bunun için Sena Group size detaylı kullanım kılavuzları ve yararlı bakım önerileri sunmaktadır . Sena Group Olarak ; Tüm İhtiyaçlarınıza Çözüm Odaklı Yenilikçi ve Duyarlı Yaklaşımlar Sunarak Müşteri Beklentilerine Yönelik Trend Sunum Ayrıcalıkları Üretmekteyiz.. Aradığınız Çözüm Ortaklığını Herzaman Firmamızda Bulabilirsiniz.. Bu Makale Çözüm Beklentileriniz İçin Hazırlanmıştır.


Bir Evi Dekore Etmenin En İyi Yolu Pencereden Başlamaktır...

 

Çatı Pencerelerinde En İdeal Dekor Ürünleri Perde & Aksesuarlar : Evinizin dekorasyonuyla uyum sağlayacak ve içeri giren ışığın ve ısının miktarını kontrol edebileceğiniz perde ve aksesuar seçeneklerimizle pencerelerinizi renklendirebilirsiniz. İç Mimar ve Teknik Persolellerimizden Bu Konuyla İlgili Teknik Destek ve Bilgi Alabilirsiniz.Bu Sayfayı Çok İyi Okuyun ! Tüm Veriler Teknik & Bilim ve Tecrübeye Dayalı Profesyonel Fikirledir.

velux ek bilgi 3   velux ek bilgi 2   velux ek bilgi 1

Bütçenizi Planlayın
Kimse gerektiğinden daha fazla harcama yapmak istemez. Bu sebeple bütçe planlaması projenin en önemli kalemlerinden biridir. Başlamadan önce projenizi tüm adımlarını detaylandırarak, harcamalarınızı belirleyiniz. Bütçeleme, elinizdeki imkanlarla neler yapabileceğinizi görmeniz için size yol çizecektir.

Profesyonel Bir Dokunuş
Projenizi en doğru şekillendirecek profesyonellerle çalışmanız size hem zaman, hem de para kazandıracaktır. Özellikle yenileme projelerinde mimarlar tecrübeleri ile size, doğru seçimler yapmanızda yardımcı olurlar. Eğer çok detaylı bir projeye sahip değilseniz işinin ehli bir yapı uzmanı da hayalinizi gerçekleştirmeniz için yeterli olacaktır.

İzinler
Birçok yenileme projesi izin gerektirmez. Ancak önceden yerel otoritelerle görüşerek gerekli kontrolleri yapmak maliyetler açısından faydalı olacaktır. Bu en çok eski binalar için uygun olacaktır.

Bina Yönetmelikleri
Bina yönetmelikleri yenileme projeleri ve yeni binaların güvenli ve yasal inşaa edilmeleri amacıyla tasarlanmıştır. Bu sebeple, inşaata başlamadan önce, hazırladığınız proje detaylarını yerel otoritelere onaylatmanız tavsiye edilir.

Yapı Analizi
Eğer projeniz bina yapısında, duvar yıkmak ya da ek kat çıkmak gibi önemli değişiklikler yapmanızı gerektiriyorsa, öncelikle yapının analiz edilmesi en doğrusu olacaktır.

Zaman Sınırlaması
Projenizi başlangıç ve bitiş zamanları genel hatlarıyla belirlenmelidir. Sizinle çalışacak profesyonellerle bitim tarihi üzerinde anlaşmanız beklentilerinizi ve en önemlisi bütçenizi kontrol etmenize yardımcı olur.Şimdi Proje Zamanı ! Her Cm2 Değerlidir , O yüzden Tasarım Şart..

kullanilmayan catilarin dekoru velux 001

Kullanılmayan Çatı Katınızı Yenileyin

 • Gün ışığı ile yepyeni mekanlar oluşturmak.Mekanın Kasvetini Çatı Pencereleri ile Almak.
 • Bazı çatı katlarının yenilenebilmesi diğerlerine oranla daha zor şartlara bağlıdır.
 • Ancak eğitimsiz bir göz bile temel olarak yapılması gerekenleri belirleyebilir.
 • Kullanılmayan bir çatı katınız varsa, çıkıp bir göz atın.

Çatının tepe noktası ile taban arasında yeterli yükseklik mevcut mu?
İdeal yükseklik 2.4 metredir ancak yine de 2.1 metrelik bir yükseklik de kullanışlı bir oda yaratılmasına yeterli olacaktır.Basit bir ölçüm size fikir verecektir.Ayrıca çatı kirişinin yapısı da önemlidir. Kirişler üçgen şeklinde açık mı, yoksa desteklenmiş asma kirişler olarak mı yapılandırılmış inceleyiniz.

kullanilmayan catilarin dekoru velux 003

Üçgen Kirişli Geleneksel Çatı Yapısı 

Bu tip çatılar, dik eğimlere sahip olduklarından ve çatı iskeleti ile açık bir alan sunduğundan yenileme için idealdir.

Çatı pencereleri tekli ya da kombinasyon olarak yüksek konumlandırılabilir.


Örnek Çatı Katı Uygulamaları İçin Galeriyi Ziyaret Ediniz..

 

Çatı Katı Tavan Arasına Çıkış İçin Tasarlanmış Katlanabilir Merdivenler için Tıklayın.


kullanilmayan catilarin dekoru velux 002

Orta Kirişlerle Desteklenmiş Modern Çatı Yapısı

Bu tip çatılar daha düşük eğimlere sahip olduklarından yenilenmeleri daha zordur.


Çatı pencereleri alçak pozisyonda yerleştirilebilir.

Çatı Katına İstediğiniz Sayıda Pencere Yerleştirebilirsiniz.

Çatı Penceresinde Beyaz Ve İskandinav Çam Rengi Tercih Edebilirsiniz. 

 


ÇATI KATINIZI PLANLARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ?

cati kati dekorasyon fikirleri velux 006

Pratik Bilgiler
Çatı katınızı yaşam alanına mı dönüştürmek istiyorsunuz? Çatı katınızı yenilemek size ekstra yaşam alanı sağlarken, evinize de değer katacaktır.

İster geniş bir yenileme projesi, ister sadece çatınızdan daha fazla gün ışığı almak için bir pencere kullanma düşünceniz olsun, Velux çatı pencereleri ile temiz hava, gün ışığı ve mükemmel bir manzaraya sahip olabilirsiniz.

Başlamadan önce, Neler dikkate alınmalı bölümümüzü inceleyerek, planlamadan, pencerelerin konumlandırılmasına kadar, çatınızdan en verimli nasıl faydalanabileceğiniz konusunda detaylı bilgi alabililirsiniz.

Çatı katınızı doğal hava ve gün ışığıyla dolu bir yaşam alanına dönüştürmek için tek ihtiyacınız olan biraz hayal gücü, profesyonel yardım ve Velux olacaktır.

 

 


 Neler Dikkate Alınmalı?
cati kati dekorasyon fikirleri velux 002

Konum , Boyut , Gün Işığı...

 • Kullanılmayan çatı katınızı yenilemek evinize değer ve ekstra yaşam alanı katacaktır.
 • İhtiyacınız olan tek şey biraz hayal gücü. Ve Trend Yapı Ürün ve Aksesuarları...
 • Hayalinizi gerçekleştirmek için ise geniş seçenekler sunan Velux çatı pencereleri ve aksesuarları arasından ihtiyacınıza göre seçim yapmanız yeterli olacaktır.
 • Aşağıda, eviniz için en doğru Velux çatı penceresi seçiminde dikkat etmeniz gereken konuları inceleyebilirsiniz.    Çatı Penceresi Ölçüleri İçin Tıklayınız.
 • Tüm Plan Proje Ücret Dahilinde Firmamız Mimarları Tarafından Oluşturulabilmektedir.
 • Zeminden Tavana Tüm İç ve Dış Mekan Tasarımları Uygulanabilmektedir.
 • Firmamızın DoğalTaş Kaplama ve Dekorasyon Sitelerinide Ziyaret Edebilirsiniz.
 • Ayrıca Firmamızın Kendi Bünyesinde Tadilat ve Onarım Ustalarıda Mevcuttur.

 

Doğal Taş Kaplama Dekorasyonları İçin Tıklayınız .

Konumlandırma                                                                Doğru Boyut                                                                       Doğal Gün Işığı
 
cati kati dekorasyon fikirleri velux 007           cati kati dekorasyon fikirleri velux 003           cati kati dekorasyon fikirleri velux 008

Doğru konumlandırma, münkün olan en mükemmel manzaraya sahip olmak ve gün ışığından maksimum faydalanmak anlamı taşımaktadır.

Pencere boyutunun, iç mekan atmosferi ve yaşam kalitesi üzerinde oldukça büyük etkisi vardır. Bu sebeple doğru ölçüde pencerelerin seçimi çok önemlidir.

Çatı Katı pencereleri güvercinliklere oranla daha fazla ışığın oda içine girmesine imkan tanırken çatınızda istediğiniz hemen her yere konumlandırılmaları mümkündür. 

 

Pencerelerin Konumlandırılması
Konumlandırma 
cati kati dekorasyon fikirleri velux 001


Binanın en yüksek noktasında yer aldıklarından çatı katları genellikle en mükemmel manzaraya sahiptirler. Sadece bir kaç basit prensibi dikkate alarak evinizde manzaradan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. 

Pencerenin çatınızda konumlandırılacağı yere ve çatının eğimine bağlı olarak doğru uzunlukta pencerenin seçilmesi önemlidir.

Çatı penceresinin açısı, dikey pencereye oranla, odaya daha fazla gün ışığı girmesine imkan tanır. Çatı penceresinin en üst noktası çatı üzerinde, dikey pencereye göre, daha yüksek bir noktada olacağından size çok daha iyi bir manzara sunacaktır.

Ne kadar çok pencereye sahip olursanız, manzaradan da o kadar fazla faydalanma imkanınız doğar. Bu yüzden, manzaradan ve gün ışığından maksimum fayda sağlamak için en iyi yöntem birden fazla çatı penceresini üst üste veya yan yana kombinasyon şeklinde kullanmak olacaktır.


Manzara
cati kati dekorasyon fikirleri velux 004

Manzara ve Çatı Eğimi '' Bırakın Gün Işığı Odanıza Dolsun ''

Mükemmel bir manzaranın püf noktası çatı eğimine uygun uzunlukta pencerenin seçilmesidir. Pencerenin alt kenarı zeminden 90 – 120 cm, üst kısmı ise zeminden 200 cm yukarıda olmalıdır. 

Genel kural, çatı ne kadar düz ise pencerenin o kadar uzun olması yönündedir.


Velux çatı pencerenizi satın alırken ve çatıya uygularken her zaman pencerenin hangi yöne bakacağını göz önünde bulundurun.Pencerenizin konumuna bağlı olarak, perde veya siesta stor, gölgelik veya jaluzi gibi güneş koruma ürünleri kullanmak isteyebilirsiniz.
Bu ürünler bir yandan mekanınıza şık bir tasarım katarken, bir yandan da ışık seviyesini ve ısıyı kontrol edebilmenizi sağlayacaktır.

Eğer eviniz çok fazla güneş ışığı alıyorsa, Velux güneş paneli ile güneş enerjisinden yararlanmak isteyebilirsiniz. Tasarım ve kurulum teknolojisi sayesinde güneş panelleri ile çatı pencereleri doğal hava, gün ışığı ve temiz enerji için birlikte kullanılabilmektedirler.


Uyum 
cati kati dekorasyon fikirleri velux 003Mükemmel Uyum

Çatı pencerelerinin çatı katınıza uygun olup olmadığını mı düşünüyorsunuz?

Göz önünde bulundurulması gereken iki önemli konu, odanın büyüklüğü ve işlevidir. Örneğin, okuma ve oyun gibi günlük aktiviteler için kullanılan yaşam alanları,ekstra gün ışığına ihtiyaç duyar.

Verimli ışık sağlamak için Velux oda alanının minimum %10'una denk düşen bir cam alanı tavsiye eder. Bu orana, pencerelerin boyutlarını genişleterek veya pencere sayısını arttırarak erişilebilir.

Bina yönetmelikleri de pencerelerin boyutlarını etkilemektedir. Tarihi binalar

genellikle çok sıkı koruma tedbirlerine tabidir dolayısıyla yenileme işlemine başlamadan önce yerel yönetmelikleri incelemenizi öneririz.

 
 

Doğal Gün Işığı
cati kati dekorasyon fikirleri velux 008

Gün Işığından Maksimum Faydalanın

Velux, yaşam alanlarınıza gün ışığı ve doğal hava taşımak için size daha fazla seçenek sunmak üzere çatı penceresi seçeneklerini sürekli olarak geliştirmektedir.

Çatı pencerelerimizin eşsiz tasarımı, insanların çatı arasından doğal ışık alarak yaşam alanlarını aydınlatma yöntemleri konusunda devrim yapmıştır.

Velux pencereler aynı ölçüdeki güvercinliklerden çok daha fazla gün ışığını garanti etmektedir. Çatı katınızı doğal ışıkla yenilemek için hayal gücünüze özgürlük tanıyın.

 

Tüm Çatı Katı Dekor Tasarımlar İçin Bize Ulaşınız : 0216 592 18 84 Pbx 

 

       ↑  Sayfanın Yukarı ( Başa Dönmesi ) Çıkması İçin Tıklayınız.

Çatı Pencereleri Firma Adres Bilgileri ve Hizmetleri

İş Adresimiz:                                                 Şirket Çalışma Saatleri:
Adil Mahallesi Müzdelife Sk.                  Hafta İçi Mesai : 9am to 6pm / Hafta Sonu Cumartesi to 17am
No: 2 Sultanbeyli İstanbul                       

Akustik Sünger - Piramit Sünger - Ses Yalıtım Süngeri - Çatı Merdiveni - Çatı Penceresi - Taş Kaplama - Dekoratif Taş Kaplama -- Ses İzolasyon Süngerleri  AKUSTİK SÜNGER